منوی دسترسی سریع

نکته ای مهم برای موفقیت در صنعت بیمه

نزدیک به دو دهه از فعالیت شرکت های بیمه بر روی سبد بیمه عمر و سرمایه گذاری می گذرد. نسل جدیدی از بیمه های زندگی که می توان با امتیازات بیمه ای مفید به عنوان یک کمک بازنشستگی مناسب هم آن را در نظر گرفت.

اهمیت این سبد بیمه ای فوق العاده نزد کشورهای توسعه یافته چنان بالاست که تا چهل سالگی افراد جامعهسومین یا چهارمین بیمه زندگی بلند مدت خود را تهیه می کنند ولی ناکامی شرکت های بیمه ای ما غیر از مسائل پیچیده فنی و نوسانات سوددهی ناشی از تورم متغیر، دلیل عمده دیگری نیز دارد. گرچه هنوز بیمه های زندگی ما ثبات سوددهی منظمی ندارند ولی مسلما از دنیا جلوتر هستیم و عدم تربیت نیروی انسانی و تداوم آموزش عملا در پیکره شرکت های حال حاضر کشورمان امری بدیهی است و نمایندگان و کارگزاران موفق، خارج از نظام آموزشی شرکت هایشان به یادگیری روش های موثرتر اقدام می کنند و در صورت تجربه روشی موثرتر کمتر به دیگران آموزش داده و به اصطلاح فوت کوزه گری را برای خود نگه می دارند. در این میان اساتیدی چون جناب آقای امامی و جناب آقای عسگری که به شایستگی خود را وقف آموزش کرده اند استثنا هستند ولی به هر حال مقوله آموزش و تداوم آن، حلقه مفقوده صنعت بیمه ماست.

شبکه سازی و استفاده از اهرم انسانی هنوز در کشور ما به صورت تابو در ذهن علمای صنعت بیمه خودنمایی می کند و همین عدم آگاهی باعث شده شرکت های بیمه حمایت چندانی نکنند. اما وقتش رسیده که عموم فعالان صنعت بیمه به رویکرد و نتایج پیشگامان شبکه سازی صنعت بیمه نگاهی بیندازند.

آموزش های ساده ولی کاربردی صنعت بیمه به دلیل اجبار به برگزاری هر روزه و متداوم آن، افراد عادی را به مشاوران پخته و کاربلدی تبدیل می کند که می توانند پورتفوهای عالی را رقم بزنند. این ساختار به دلیل جذب  نیروهای جدید ، به تمامی ارکان جامعه نفوذ پیدا میکنند و چون در بدو همکاری، بیشتر روی بازار گرم خود فعالیت می کنند افرادی با سلایق مختلف را با سبدهای بیمه ای گوناگون آشنا می کنند و گسترش تعداد و آموزش های این مجموعه ها می تواند راهگشاترین روش برای خروج از رکود بازار بیمه ای کشورمان باشیم.

افتخار دارم که به عنوان یک سرباز کوچک صنعت بیمه با مداومت و استمداد از نیروی برتر کائنات، پایه گذار سبکی از فروش شده ام که روز به روز ترقی کرده و میروم تا بیش از پیش مورد توجه قرار گیرم. در جنگ تمام عیار اقتصادی کنونی کشورمان، لزوم فعالیت این مجموعه ها بیش از پیش اهمیت پیدا می کند و تجربه نشان داده که در زمان رکود اقتصادی جامعه، میزان پیوستن افراد جدید به شبکه های فروش با روش مستقیم، بیشتر می شود.

به عنوان رهبر مجموعه ای که بیش از هشت ماه از سازمان فروشم دور هستم و فقط با زمان محدود تلفنی می توان خدمت گذار باشم، مفتخرم که از انسانهای ارزشمندی پشتیبانی کرده و می کنم که فردای صنعت بیمه را از آن خود خواهد کرد و با این روش به تمامی ارکان جامعه به صورت مثبت و متفاوت خدمات بیمه ای را عرضه خواهم کرد و مسلما از این فعالیت که خدمتی تمام عیار است به آزادی مالی نیز خواهند رسی. این تنها کاری است که اگر بیش از هشت ماه از کارت دور باشی، می توانی درآمدی بیشتر از ماه قبل کسب کنی و شما حتما می توانید نتایجی بهتر از دستاورد من ایجاد کنید.

به امید داشتن ایرانی آباد با بیمه های زندگی و تحقق شعار ” هر ایرانی یک بیمه زندگی “

No Comments

Post A Comment

شامل: 1 - جزوه بینظیر انقلاب باور ها برای رشد سریع همه شبکه سازان 2- مجوز حضور در وبینار آموزشی انقلاب باورها 3- کارت بانکی نور امید و استفاده از خدمات تخفیفی در سراسر کشور 4- عضویت در باشگاه مشتریان رسپینا و آمینا کلاپ 5- امکان بهره مندی از موقعیت باشگاه داری